Говорят си двама бармани. Единият се оплаква:
- Вчера почина най-добрият ни клиент. От години идваше всяка вечер, изпиваше по 5-6 ракии и по няколко бири.
- И от какво умря?
- Представа си нямам.
Мъж посреща жена си с новородения им син пред родилния дом.
- Май не прилича много на мен! - казва таткото, поглеждайки младенеца.
- Как така?! - застъпва се една медицинска сестра, - погледнете това носле! И устата също, точно като вашите!
- И очичките! - намесва се в разговора друга медицинска сестра, - младежът е ваше копие! Въобще не се съмнявайте! Майка му даже ни каза под секрет, че и пишката му е едно към едно като вашата!...