Прибира се един човек от работа и гледа вратата му разбита. Влиза вътре и какво да види - стоят двама мъжаги насред хола.
Почнали го на бой и накрая само успял да попита - "Момчета ама защо ме биете?"- "Как да не те бием, бе?! - Телевизор Велико Търново, печка Мечта, хладилник Мраз, пари няма, злато няма, нищо няма - от какъв зор си сложил тази блиндирана врата, ами решетките?! Ти що лъжеш хората,бе?!".
В затвора в 1 килия седят циганин и болен от проиказа. На болния му паднала ръката и я метнал през решетките. На другия ден му паднал носа. И него през решетките. На 3-тия ден крака и докато го изхвърлял циганина казал:
"Тахъй бате ти ноо харабийската се изнасяш от тука!"