Един ангел попитал един човек:
- Искаш ли да ти покажа живота ти?
- Искам - отговорил човекът.
Ангелът го вдигнал над земята и човекът видял живота си и две двойки
следи, движещи се заедно.
- Кой е това, заедно с мен?
- Това съм аз - отговорил ангелът - Аз те съпровождам през целия ти живот.
- А защо понякога остава само една двойка следи?
- Това са най-трудните периоди в живота ти - казал ангелът.
- И ти се ме изоставил в най-трудните моменти? Как си могъл?! - възмутено попитал човекът.
- Не, това съм аз, който те носи на ръце - тихо отговорил ангелът.
Един мъж правил любов с жена, но съпругът й пристигнал неочаквано, и тръгнал да го гони. Любовника избягал в парка, и гледа фонтан със статуи на голи мъже. Съблича се и той, застава в някаква поза , и се надява съпругът да отмине. По едно време от една от статуите се чува глас:
- Събуй си чорапите бе, идиот, да не искаш всички да ни хванат!