По „Граф Игнатитиев“ се разхожда интелигентен мъж. Гледа – стои една баба и плаче.
— Бабо, защо плачете? Какво е станало?
— Ох, откраднаха ми портомонето с парите… — И много ли пари имаше?
— Много, петдесет лева.
— Ето бабо, петдесет лева, не плачете!
— Сине, а ще може ли и портмонето да върнеш?
Типична народна сцена. Домакина и госта пият ракия, а пред тях мезето.
- Мези, мези - казва домакина на госта.
- Мезя, мезя - отговаря госта.
- Мези си бе, мези си.
- Меза си бе, меза си.
- Абе мези кат ти казвам - мези!
- Абе меза си на теб кво ти става?
- Абе кво мезиш бе ти направо ядеш!