Пиян мъж се клатушка по улицата и се срутва пред вратата на кръчмата. Докато се опитва да седне, вижда едно момченце и го вика:
- Ей, детенце - ако позная как се казваш, ще ми донесеш ли едно двойно от кръчмата?
- Няма, бе, тате! Хайде да си ходим в къщи.
Иванчо се прибира тъжен вкъщи от училище. Баща му:
- Какво, пак ли двойка?
- Аха.
- По какъв предмет?
- По хорово пеене.
- Ама и пееш по-силно от всички. И по-добре от всички!
- Я си пеех по-силно от всички в хора, особено куплета: "И ти скъпа не разбра, как свърших аз...".
- Е и какво от това! Всички сте пяли, а защо само ти имаш двойка?
- Ами, аз още и показвах...