Американец и евреин разговарят. Американецът се хвали:
- В нашия род имаме едно много умно момче - завърши гимназия с пълен отличен!
- И при нас има много такива.
- Ама после завърши и колеж с отличен!
- Нищо ново, при нас всеки е така.
- Стана световноизвестен професор!
- И нашите учени са много известни.
- Избраха го и за президент!
- Че и нашият президент е професор.
- Ей, вие евреите успеха за нищо го нямате бе! Ти господ ли искаш да стане?
- Защо не, едно наше момче стана!
Един моряк ( далечно плаване ), новобранец се качва на кораб за първи път. На третия месец вече не издържал без секс. Отишъл при помощник
- капитана и му разказал какво му тежи.
- Мога да те уредя,
- казал помощник
-капитана
- но ще ти струва 300$ .
Моряка помислил малко, имал хубава заплата, а и без това нямало къде да си харчи парите и се съгласил.
- Какво ще ми уредиш за 300$
- попитал той
- трябва да е нещо добро!?
- Един китаец , готвач е долу в кухнята .
- О, защо толкова много пари за един китаец
- възмутил се моряка !?
- Ами виж сега
- започнал помощник
-капитана
- 100$ са за капитана на кораба , защото той малко не ги обича тези работи. 100$ и за мен , защото и аз малко не ги обичам тези работи. И по 50$ на двамата , които ще държат китаеца, защото той пък изобщо не ги обича тези работи...