Питат стара мома защо не се е омъжила. Тя отговаря:
- Защо? Имам си куче, което непрекъснато ръмжи. Имам си папагал, който не спира да ругае. Имам си котка, която все е разгонена. Имам си камина, която да ми пуши. Тогава за какъв дявол ми е да се омъжвам?
Двама приятели се срещат
- Как си, що си, поебаваш ли?
-Ами - казва първият -не мога да го дигна, ти за поебаване говориш. Ти как си?
-Аз проблеми с вдигането нямам - с ръка го вдигам, той сам пада!