Седят художник и композитор в писателското кафене, пият си питието и се отегчават до смърт. По едно време художникът казва:
— Бахти скуката, ще взема да се изсера на масата…
Композиторът го въздържа:
— Остави ги бе, простаци, няма да те разберат…
Една баба звъни на съседите:
- Комшу, да имате някаква грейка с топла вода, че нещо кръста ме върти?
- Нямаме, обаче мен като ме завърти ревматизма, слагам на болното място котката вместо грейка и ми минава. Ето вземи котката.
Бабата се прибира с котката в апартамента си и след 10 минути звъни пак - цялата изподрана, а котката като бясна се шмугва вкъщи.
- Леле, комшийке какво стана.
- Какво стана ли? Като й сложих фунийката в дупето някак си стоеше мирна, ама като започнах да й наливам горещата вода, съвсем пощуря, пустата й котка!