Трима пияници се прибират от кръчмата, вървейки по железопътната линия. Първия:
- Ей, братчеди, тия стапала тук така са ги редили, че като стъпя на едното и не моо се докопам до другото!
Втория:
- Е ти си добре, че употребяваш стъпала, аз употребявам парапет - него така са го резали, че като се подпрем на него и се джорнем в земята!
Третия:
- Не се притиснявайте, момчета - ето го асансьорчето - пуши, светка, подсвирква, ще ни дигне и тримата !
Двама пияни отиват на гробището:
- Вземи лопата и почвай да копаеш?
- ?
- Аз ти казвах, да ходим да еб@м жена ти, а ти ми викаш - нее, по-добре първо твоята!