Двама старци седели на една пейка в парка.
Единият попитал:
- Пешо, какво четеш бе?
- Не знам. - отговорил другия.
- Е как, нали четеш на глас бе?
- Е да, ама нищо не чувам.
Продавач на лотарийни билети навива клиент:
- Купете си билети, господине! Може да спечелите милиони!
- Оставете ме на мира! Нищо не искам да печеля!
- Имаме и такива билети!