На почивката Гончаренко се обръща към поручик Ржевски:
-Какво ще кажещ за Урсула?
Ржевски отговаря : Ще го духа.
-"А какво ще кажеш за Пеньо"?
Ржевски :"И той ще го духа"
-А какво ще кажеш за Вихрен Вуцов?
-"Ами и той ще го духа? "
-"Е как така - колко ще го духат"
-"Ами всички, нали имат усти" ....
На едно семейство точно посред зима се спукало цукалото. Пари няма, сметките за топло - големи и решили до пролетта да акат в трилитрови буркани.
Затоплило се времето и една вечер мъжът решил да изхвърли пълните буркани в контейнера, че нещо започвали да намирисват. Почнал той да ги пренася, но разбира се комшията, който никога не спи го видял и го питал:
- Абе, комшу, що ги изхвърляш тези компоти?
- Ами развалени са - сконфузен отговорил той.
- Давай ги насам бе, аз ракия ще варя.
- Ами вземи ги - какво друго могъл да каже човекът.
Взел всичките буркани комшията, сварил ракия и на другият ден се срещат в коридора:
- Комшу, тез компоти май веднъж са ядени.