Влиза човек в бръснарницата и сяда на стола. Бръснарят го пита:
- Как да бъде?
- Ами, от ляво - много ниско, почти голо. Отдясно - по-дълго, ама на вълни. На врата - на степени. Отгоре на главата косата да стърчи във всички посоки, а точно на средата една дупка, колкото монета от 50 стотинки. Бръснарят го гледал, мислил и накрая казал:
- Братле, аз така не мога.
Другият скочил от стола и взел да го налага:
- Не можеш, а? Не можеш... А миналия път как можа?
Мъж се прибира у дома си много късно. Жена му го посреща от вратата:
- Нищожество, говедо, никъпаник, дъждовник такъв, пак си ходил по чуждо, нали???
- Ко ищиш ма, чумпарла! Бях на гробишата!
Тогава жената казала гузно:
- Да не е умрял някой?
- Чесно, няма да повярваш, ама там всички са умрели!