В английски клуб.
- Джентълмени, вчера с мен се случи много любопитна случка...Представете си: студена дъждовна вечер, седя си пред камината. Неочаквано се чука на вратата. Отварям и гледам прекрасна лейди, цялата подгизнала от дъжда...
- И после?
- Разбира се, поканих я. Тя трепереше от студ и помоли за малко уиски, за да се сгрее, но не помогна, тогава ме помоли за разрешение да седне на коленете ми.
- И?!!!
- Кълна се, джентълмени, няма да мине и половин година и тя ще е моя!
Една двойка решила да се жени и момичето завело приятеля си да се запознае със семейството й. Хапнали, пийнали, и по едно време младежът се изправил и казал: "Искам, преди да се оженим, да знаете някои неща за мен. Аз, казал, обичам честичко да си пийвам, абе направо се напивам". Тъщата, като чула това, казала "Ама..", но той я прекъснал: "Няма ама, да се знае. Освен това, като се напия, ме избива и на бой, абе направо се бия". Тъстът, като чул това, понечил да се обади: "Ама.." "Няма ама - прекъснал го кандидат-зетя - да се знае". Най-накрая, след всичко, ми се приебава. Но не всеки път от жената, а от време на време и от балдъзата..." Годеницата му като чула, казала: "Ама..как.." А балдъзата я срязала: "Няма ама, отсега да се знае"