Отива дядо на лекар и споделя:
— Ставам от сън и оправям бабата, излизам от вкъщи и оправям съседката, после срещам другата съседка и нея оправям, излизам на улицата и там… съседки, магазинерки, направо чедо незнам кво да правя… — И от кога така бе, дядо?
— От утре, ако може чедо, от утре…
Трима стоят на пейка в парка и си говорят:
- Абе не бе, беше "фрухт"!
- Абе не беше "фрухт", с две у-та беше - "фруухт"
Третия казал:
Абе не бе, беше с две у-та обаче без х - "фруут"
Една жена минала наблизо, чула ги и се намесила:
- Момчета, виждам, че спорите за глупости, аз съм завършила английска филология и си мисля че спорите за думта fruit, която на английски означава плод.
Тримата нищо не казали и жената си заминала. Единия казал:
- Абе, тя таз жена много знае, много е учила, ама и тя не знае как пърди слона...