Дядо отива при лекар:
- Докторе не ми става... дай ми нещо , поне веднъж да оправя бабичката.
- Ето ти това прахче -казал докторът. Имам обаче само едно. Поръсваш си оная работа точно преди да оправиш бабичката и няма да имаш грижи!
Отишъл си дядото в къщи и от вратата се развикал:
- Бабо сваляй гащите и се одупвай!
Развълнувала се бабата , свалила гащите, одупила се , дядото я напънал отзад , но бабата от зор взела , че пръднала. Прахчет се разнесло на всички страни и дядовото достойнство паднало.
- Хайде де дядка, какво се бавиш? ! Какво става?
- Вдигай си гащите..изпърдя си късмета ... тва стана!
- Здравей, Иване, как си?
- Ооох, не питай - хванах рак на кожата?
- Как бе????
- Ми докато чаках на една автобусна спирка...
- Аааа, ясно. Начи пак в София си ходил.