Един програмист отишъл на гости на свой приятел - пиaнист. Полафили, попийнали и пиaнистът решил да покаже на приятеля си своето ново пиано. Седнал той и се разсвирил. След около час приключил с репертоара и се обърнал към задрямалия си гост:
- Е, какво ще кажеш?
Програмистът отворил едно око и отговорил:
- Абеее… Малко е тъпо това, че клавишите не са надписани, но от друга страна много ме изкефи, че Shift-a се натиска с крак.
Бай Данчо горския среща един ловец в гората и го пита:
- Ей, шшш, ти, ловецьт. Какво е това на гърба ти?
- Нищо няма на гърба ми. Отвърнал ловеца.
- Как нищо. Имаш глиган на гърба.
- А говедото, кога свари да са качи на гърба ми.