Преди влизане в казарма питат един новобранец.
- Какъв сте в цивилния живот?
- Данъчен инспектор.
- Тогава сутрин ще викате: "СТАНИ!!!"
- Но защо аз ?!
- Свикнали сте да ви мразят...
Един човек си нямал нищо друго освен една овчица. Нещеш ли един ден овцата изчезнала.Човекът тръгнал да я търси и по пътя срещнал един образ който си копаел нивата. Попитал го дали не му е виждал овчицата, а той му казал да не го занимава, защото имал само два реда да прекопае и си тръгва. Отчаян човекът продължил по пътя и срещнал друг човек с колело. Попитал го:
- Да си виждал една овчица, защото изгубих моята, а тя ми е всичко на този свят. Попитах онзи дето копае, а той ми каза да не го занимавам с моята лична драма, защото са му оставали два реда да прекопае и си тръгва.
Човека с колелото го погледнал изпитателно, погледнал и онзи, който копаел и казал:
- Вие двамата май искате да ми откраднете колелото, а???