След края на втората световна война Молотов казал на Сталин:
- Стига сме работили бе другарю Сталин, нека излезем и се поразходим в гората край Москва и да изпием една бутилка старо френско вино…
Сталин се съгласил и след като се усамотили в гората Молотов извадил бутилката вино и се опитал да я отвори… но напразно. Сталин го видял че се мъчи и решил да му помогне:
- Дай аз ще я отворя!
Опитал се и Сталин, но тапата не помръдвала… (те никога не са отваряли бутилки през живота си). Тогава едно козарче минавало край тях с козите и поискало да им отвори бутилката…Те се спогледали, но няма как - дали му бутилката… Момчето взело бутилката и с все сила я зхвърлило срещу близката скала и тя се пръснала…
- Чакай бе, какво направи? Ти кой си бе?
- Аз съм пионера Миша Горбачов!
PS: Горбачов е бил тогава на 14 години, знаете и отношението му към алкохола като президент на СССР.
На пейка в градинката две баби си говорят:
- Как е твоят? - пита едната. - Бива ли го още?
- Ами, за нищо не става вече! - оплаква се другата.
- И моят така, освен с уста, друго не може... като я отвори и няма спиране!
- Е-е-ех, щастливка...
- Щастливка ли?! Знаеш ли колко са скъпи тия еротични телефони?