Разговор между двама дядовци:
- Сутрин, в деня на изборите – казва единият – ако ми е клюмнал наляво, гласувам за левицата, ако е надясно – за десницата.
- А ако сочи нагоре? – полюбопитствал наборът му.
- Еееххх… Ако сочи нагоре, кой ще се интересува от избори бе?!
В чакалнята на спешното отделение в болницата доктор говори с мъж. Доктора:
- Е, какво се е случило с него?
- Седим си значи с него, чакаме още приятели за петъчна разпивка. Решихме да вземем някоя водка, докато чакаме, че да не скучно. Дадох му пари, пратих го до магазина, а аз приготвям разни мезенца. Всичко да е тип-топ.
- Да, така си трябва.
- Да, ама т’ва копеле, да вземе да види неква кристална гарафа, че и да вземе да я купи. А за водката да няма пари!
- Хм, ама съвсем ли?
- И за малка бутилчица даже!
- Знаете ли, аз на ваше място, да ме прощавате, ама тази гарафа щях да му я напъхам в задника!
- Ама докторе, вие всичко знаете, тогава що питате?!