На почивката Гончаренко се обръща към поручик Ржевски:
-Какво ще кажещ за Урсула?
Ржевски отговаря : Ще го духа.
-"А какво ще кажеш за Пеньо"?
Ржевски :"И той ще го духа"
-А какво ще кажеш за Вихрен Вуцов?
-"Ами и той ще го духа? "
-"Е как така - колко ще го духат"
-"Ами всички, нали имат усти" ....
Три приятелки се събрали след като се омъжили да поклюкарят. И започнали да се хвалят една на друга.
- На моя мъж му е толкова дълъг, че може да си татуира името ми на него! С И Л В И Я!
- Вярно ли бе? Браво. Но това не е нищо. Моят е италианец. Без проблеми може да си изрисува С И Ц И Л И Я!
През това време третата си мълчала. Подканена споделила:
- На моя Иван, не му е кой знае колко дълъг, обаче е родолюбец. Татуирал си е: СЛАВА НА ТЕБ, ВЕЛИКА И МОГЪЩА БЪЛГАРИЯ!