В казармата старшината казва на войниците:
- Нека всички олигофрени да дойдат тук отпред.
Никой не идва и старшината повтаря заповедта. Тогава редник Иванов пристъпва напред.
- Редник, защо заставаш при мен отпред? - опитва се да го подразни старшината.
- Ами, стана ми мъчно, че вие сте единственият олигофрен тук, та дойдох да ви правя компания…
Един борец паркирал неправилно на "Витошка". Без да се притеснява, че е извършил каквото и да е нарушение,
отишъл да си върши някаква работа. Когато се върнал
БМВ-то го нямало.
- Бавареца! Къде ми е бавареца? - развикал се той, побеснял от гняв.
- Изчезна ми бавареца!
Един човек, който видял от кафето какво става, му казал:
- Дойде паякът и го взе.
Замислено борецът казал:
- Крокодила го знам, Барона го знам, ама тоя Паяка не съм го чувал - сигурно е някой нов.