Връща се момиченце от училище. До нея намаля скорост една кола. От колата се показва един мъж и казва:
- Ако се качиш в колата, ще ти дам шоколад.
Момиченцето:
- Не.
- Сладолед?
- Не.
- Нова кукла?
Момиченцето:
- Татко, сто пъти съм ти казвала: не идвай да ме взимаш от училище с трабантчето.
Компания от няколко младежи отишли в едно село на събор при свой приятел. Започнало се от петък вечер един як запой и привършили към неделя вечер. Всички заспали. Сутринта рано- рано един от гостите станал, излязъл на двора и започнал да се оглежда и да търси нещо. Дядото /домакин/ седял на столче си пушел цигара и като видял младежа как усилено търси нещо го попитал:
- Какво търсиш? Какво ти трябва?
Младежът:
- Абе, дядо, вода няма ли тук из двора някъде?
Дядото:
- И за какво ти е вода?
Младежът:
- Да си измия очите.
Дядото:
- Абе, деца, вие очи имате ли?