- Тате, а защо мама толкова често я боли главата?
- Защото нося вкъщи малко пари...
- Тате, а защо носиш малко пари вкъщи?
- Защото част от парите ги харча за жени, които не ги болят главите...
Един африкански принц бил студент в България.
Пише писмо на майка си и се жалва.
- Мамо, тука всичките ми колеги идват на лекции с автобуси, а аз с кола.
Майка му отговаря:
- Сине, пращам ти пари купи си автобус.
Минало се малко време и той пак писал на майка си.
- Мамо, всичките ми колеги живеят в общежития. Казват, че е много весело.
Майка му отговаря:
- Сине на ти пари купи си общежитие.