Обикновено за това не се говори в приказките, но Червената шапчица всъщност ходила по два пъти на ден при баба си.
Първия път - да й занесе баница, а втория - да отнесе празните бутилки.
В един рейс влязъл полицай. В този момент някой кихнал. Полицая попитал:
- Кой кихна?
Всички замълчали. Полицаят отново попитал:
- Кой кихна?
В този миг една жена се изправила и казала:
- Аз кихнах!
Полицаят възкликнал:
- Наздраве, госпожо!