Летял един самолет и изведнъж му изгаснали и двата двигателя. Пилотът се уплашил и се обадил на кулата:
- Ало, кулата, изгаснаха ми и двата двигателя - разтревожено казва пилотът.
Никой не се обадил. Пилотът още по-разтревожено казва:
- Ало, обадете се де, какво да правя?
Ядосан глас казва:
- Е, добре де, повтаряй след мен. "Господи наш, ти, който си на небето...’
След страшен запой сеньор Мончелли се прибира чак на Коледа
сутринта и чува жена си, която говори по телефона:
- Ало, оръжейният магазин ли е? Моля, доставете ми у дома
един пистолет калибър шест на трийсет и пет. На чие име ли?
На името на вдовицата Мончелли!