Мутра посторил лятна вила в Балчик. През лятото отиват на море с гаджето. През това време обаче, свлачището е отнесло вилата в морето. Девойката почва да се ядосва:<BR>- Их, мама му стара, отиде ни хубавата вила, толкова пари потрошихме, а всичко отиде на вятъра.<BR>Мутрата гледа спокойно, след това й перва един по врата и казва:<BR>- Стига мрънка, ма! Я глей отгоре к’ва идва!<BR>
Майка разхождала двете си деца в парка. По едно време се видяла с една приятелка и двете се заговорили. Децата останали без контрол и тръгнали да се разхождат. По-късно осъзнавайки, че ги нямя тя тръгнала да ги търси. Обиколила навсякъде и ги открила в най-отдалечената част на парка близо до едни храсталаци да си говорят с някакъв непознат мъж.
- Какво правите тук, колко пъти съм Ви казвала да не говорите с непознати?
- Ами този чичко ми даде 5 лв да го хвана за онази работа. - казало едното момче.
- Как може!!!!! - разкрещяла се майката. - Веднага отиди на чешмата и си измий ръцете с този сапун.
Детето погледнало майка си и започнало да се смее.
- Какво смешно има? - казала вбесена майката.
- Ами нищо.... - казало детето. - Просто си представих как след малко брат ми ще си мие устата със сапун...