Хванал горския един бракониер и му казва:
- Слушай сега трябва да направим акт за около 2000 DM.
Обаче сега имаме една игра и ако спечелиш си тръгваш с 500 DM. Регламентът е много прост ние ти връзваме очите и ти подаваме едно животно ако познаеш какво е и с какво е убито печелиш.
Нямайки какво да прави бракониерът се съгласил.
Вързали му очите и започнали да му показват дивеча.
- Това е елен убит с 38 калибър.
- Правилно.
- Това е заек убит с 48 калибър.
- Правилно.
- Това е енот убит с арбалет.
- Правилно.
Взел си човека сумата прибира се, извикал приятели да се почерпят по случая. На сутринта става жена му сърдита.
- Що се сърдиш ма.
- Че покани приятели преживях го, че изпонатрошихте мебелите преживях го, обаче като си легнахме като ми пусна една ръка да ми кажеш: "Това е таралеж убит с брадва!"- това вече не можах да го преживея.
Съпруг седи безмълвно в кухнята посред нощ, гледа унило в една точка. Жена му го пита защо е тъжен.
- Спомняш ли си, когато беше 16-годишна? - отговаря с въпрос мъжът.
- Да, беше преди 20 години, скъпи - казва жената.
- Спомняш ли си, когато баща ти ни хвана да се чукаме на задната седалка на колата - продължава с въпросите съпругът. - Спомняш ли си как насочи флоберката си към мен и ми каза, че ако не се оженим, ще карам следващите 20 години в затвора...
- Така беше - признава жената.
- Е, днес щях да съм свободен.