В една лудница решили да направят тест на лудите и които го издържи да го пуснат да си ходи... Боядисали те пейки и накарали лудите да седнат на незасъхналата боя. Всички уверено седнали само един си сложил вестник и така седнал на пейката. Пита го един от комисията:
- Защо си сложи вестник преди да седнеш на пейката бе?
- Е как защо-отговаря лудия - за да стана по-висок!
На връщане от вагон-ресторант пътник не може да намери купето си.
- Не запомнихте ли поне номера на вагона? - пита кондукторът.
- Н-н-не, но помня, че през прозореца се виждаше брезова горичка...