Едно котенце минавало край едно езерце и видяло една малка наденичка на повърхността. Протегнало лапичка, взело наденичката и я изяло сладко. На другия ден, пак минало покрай езерцето и видяло вътре една по-глояма наденичка, но потопена под водата. Протегнало лапичка, понамокрило се малко и взело наденичката и сладко я изяло. Следващия ден, котенецето нетърпеливо отишло пак на езерцето, но този път видяло огромна наденичка на дъното. Гмурнало се котето, цялото се намокрило, но успяло да вземе наденичката.
Какъв е изводът?
- Колкото по-голяма наденичката, толкова по-мокро котето !
Две баби стоят на пейката и си говорят:
- Аз заради крадците оставям радиото включено.
Другата казала:
- Аз на вътрешната страна на вратата оставям бележка: "Юри, всички змии са плъзнали из апартамента. Събери ги, аз нямам време."