Иванчо поканил Марийка у дома си. Купил торта, цветя, бутилка коняк и цигари, сложил всичко на масата и зачакал. Минал час и Иванчо си помислил: “Марийка е от добро семейство, тя няма да пие”. Махнал бутилката. Минава още час. Иванчо си мисли: “Марийка е от добро семейство, няма да пуши”. Махнал цигарите. В този момент се позвънило на вратата. Дошла Марийка. Иванчо я пита:
- Защо си дошла с училищна униформа?
- Ами, нали утре сме на училище…
3 мутри тръгнали за голяма сделка към пустинята... ама не щеш ли катастрофирали и било неизбежно да продължат. Обади ли се те на шефа си, върнали се при него и той ги питал какво точно станало... Те обяснявали обяснявали... а шефът им изненадан от това което носят ги пита:
- Ае... теб за кво ти е тая шапка бе?
- Ми там нали много слънце.. и да ми пази сянка. отвърнал единия.
- А на тебе за кво ти е тва шише?
- Знам, че там е няма много вода и съм си напълнил. - казал втория.
- А ти бе умнико... за кво си взел тази врата от колата...? - зачудил се шефът.
- Ми шефе, знам, че там е много топло... и като ми стане горещо да си отворя прозореца.