Отива пациент при един доктор и докторът, след като изслушал оплакванията му от болки в кръста, го накарал да си свали панталона. Хванал едната му топка и я намазал с някакво червеникаво лекарство. Написал му рецепта и го пратил при друг доктор.
Другият доктор прочел предписанията на първия и пак накарал пациента да си свали панталона. Взел другата топка и я намазал с някакво зеленикаво лекарство. Написал и той рецепта и казал на пациента да се върне при първия лекар.
Излязъл пациента, но нещо му се сторила съмнителна тази работа. Отворил писанията на докторите и какво да види: в първата рецепта пишело "Христос возкресе!", а във втората "Воистина возкресе!"
Местят зоопарка и за по-евтино наели самолет без екипаж. След излитането става свраката и влиза в кабината на пилота. Няма я доста време и Лиса решава да провери каква далавера има. Гледа свраката натиска бутони като дива.
- Какво правиш, ма ?
- Ебавам се!
Лисицата си помислила: "Щом свраката може да се ебава, мога и аз". Дошла и баба Меца. Самолетът започнал да пада. Всички се панирали. А свраката, спокойно:
- Ебавахте се, ебавахте се, а можете ли да летите?