Тоталитарно време. Голяма опашка за месо. На опашката хората чакат тихо да почнат да продават. По едно време един от опашката се обръща към съседа си:
- Абе вие знаете ли каква е разликата между свинята и милиционера?
Не щеш ли, оказва се, че на опашката има един милиционер, който веднага надига глава:
- Я, я, я кажи да чуем каква е разликата?!
- А, не, няма никаква разлика, никаква разлика няма! - отговаря човекът…
Една вечер Пешо се прибира в къщи и хваща баща си да лъска бастуна, и го пита:
-Тате какво правиш?
A той отговоря:
-Галя една кукла.
В 2 през нощта, пристига бърза помощ и една съседка, пита Пешо какво е станало, и той с най-невинният детски глас отговаря:
-Ами, тате ми показа една кукла, аз я погалих, тя ме оплю, аз й ЧУПИХ ЯЙЦАТА.