Дядо отива при лекар:
- Докторе не ми става... дай ми нещо , поне веднъж да оправя бабичката.
- Ето ти това прахче -казал докторът. Имам обаче само едно. Поръсваш си оная работа точно преди да оправиш бабичката и няма да имаш грижи!
Отишъл си дядото в къщи и от вратата се развикал:
- Бабо сваляй гащите и се одупвай!
Развълнувала се бабата , свалила гащите, одупила се , дядото я напънал отзад , но бабата от зор взела , че пръднала. Прахчет се разнесло на всички страни и дядовото достойнство паднало.
- Хайде де дядка, какво се бавиш? ! Какво става?
- Вдигай си гащите..изпърдя си късмета ... тва стана!
Заприбира ли се двама пияници. Единия пита другарият си.
-А бе Иване сега като се прибера и жената като ме пита къде съм бил, какво да и кажа?
-Споко! Имам гениална идея.Влизаш в хола и отваряш шкафа с алкохола и почваш да пиеш.
-Добре.
Влиза нашия герой ижена му го чака с точилката.
-Не ми се прави на трезвен знам номерата на Иван.Сигурно този път ти е казал да започнеш да пиеш и да ми се направиш на трезвен. А познах ли, а?