Заекът и вълкът пили водка . Пили, пили и останала една бутилка . Решили да си избиват зъбите . Който избие повече зъби на другия, той ще изпие бутилката .
Засилва се заекът . Бууум! Вълкът пада по гръб.
- Колко?
- Сссееест съба ...
Засилва се вълкът . Буууум! Заекът пада по гръб, претъркулва се няколко пъти и се фраска в едно дърво.
- Колко!
- Цетири..
- Що толкова малко!
- Стото няма повесе ...
Мъж се пребира след работа сяда да хапва и гледа косъм в супата и пита жена си:
- К’ъв е тоя косъм в супата Мичко?
- Преди свадбата разправяше, че си готов цялата да ме издеш, а сега един косъм неможеш да изядеш.