История, публикувана в Таймс, след събитията на 11 септември в Ню-Йорк.
Един мъж, който работел в сградата на Световния търговски център, по случай, че жена му била в командировка решил да не ходи на работа и да прекара утрото с любовницата си.
Към десет часа му звъни мобилния телефон и развълнувана жена му, естествено чула по новините, го пита:
- Къде си?
- Как къде съм? В офиса съм си...-невъзмутимо отговорил той.
Дяволът хванал един българин, руснак и американец.
Казал им:
- Донесете по едно оръжие от родината си!
Донесли си те... дяволът продължил:
- А сега, който успее да си го навре отзад го пускам. Който не успее отива директно в ада!
Първи е българинът. Взел си е малко пистолетче. С малко зор успява.
Идва ред на руснакът - той е взел Калашник - напъхал го е половината и ту плачел, ту се смеел...
Дяволът се доближил до него гледайки го много странно и попитал с недоумение:
- Добре де, разбирам защо плачеш - боли те, а защо се смееш?!
Руснакът му отговорил веднага:
- Защото американецът идва с танк!