Отишли бригада борци при собственика на едно магазинче и му казали:
- Брато - ще ни плащаш рекет от днес нататък!
Собственика въздъхнал примирено и казал:
- Ами добре...по колко трябва да плащам?
- Ами ти по колко можеш? - попитали го борците
- Аз не печеля много - казал човека - но мога да ви давам по 1/3 от печалбата-не повече.
- Чакай да питаме шефа това достатъчно ли е! - казал един от борците
Обадил се на шефа си по мобифона и казал:
- Шефе - тоя казва че не можел да дава повече от 1/3 от печалбата...това достатъчно ли е?
- Не е достатъчно! - ревнал Шефа - Той да не се прави на беден! Каква 1/3 ?? Кажете му че 1/5 трябва да дава!
Катеричката излязла да пазарува и не се прибрала цяла нощ. Катеричокът, мъжът й, страшно се притеснил. На заранта тя се появила - тежко гримирана и с размазано червило, с цигара в ръка, леко разчорлена и с ново фишу на шията. "Какво стана, къде беше", тревожно попитал катеричокът.
- Ау-у-у! Да видиш! Три вълка ме отвлякоха за три дни!
- Ужас! Е, слава богу, отървала си се и сега, жива и здрава, си пак у дома!
- А, не! Те за три дни ме отвлякоха, аз само минавам да ти кажа, да не се тревожиш напразно - казала катеричката.