Димитър Пенев за Австрия:
— Познавам австрийците, много добър отбор. Бил съм и на стадионът им – „Кратера“ (всъщност Пратера). Около него има много люлки.
Двама мъже се срещнали по пътя за "оня свят".
- Ти от какво умря? - попитал единият.
- Ами, прибирам се внезапно от командировка вкъщи и усещам, че жена ми е скрила някъде мъж. Започвам да търся - под леглото, в гардероба, в банята, на терасата - няма го. Сърцето ми не издържа и взех, че умрях.
- Еех, ако беше отворил и хладилника - отвърнал другият - сега и двамата щяхме да сме живи!