15 септември. Първи урок в първи клас. Учителката се запознава с децата и ги разпитва какви искат да станат. Стига до Иванчо:
- А ти какъв ще станеш?
- Аз ще стана химик, ще изобретя елексир на младостта.
Учителката(шеговито):
- Браво, а ще дадеш ли на мен малко?
Иванчо(сериозен):
- Тогава трябва доста да побързам...
В училище:
- Иванчо, колко е 7 по 12?
- Не чувам нищо, господине!
- Колко е 7 по 12?
- Нищо не мога да чуя от тук, говорете по-силно!
Даскалът се нервира:
- Не ме мотай, дай си сменим местата да видиш.
Сменят се и Иванчо от учителското бюро казва:
- Господине, кога ще престанете да се промъквате вечер при сестра ми?
Учителят:
- Вярно, от този чин нищо не се чува.