Двама рибари ловят риба на морето.... По едно време единия хваща нещо... вади... Русалка!!! Разглежда я дълго и я хвърля обратно.. Другия:
- Защо бе.....????
Първия:
- А как...?????
Двама затворници си говорят:
- На колко те осъдиха?
- На десет години.
- За какво?
- Абе, отворих един прозорец на работата...
- И за това те тикнаха в панделата? Ти къде работеше?
- В една подводница.