Посред нощ в дома на главния лекар на една болница звъни телефона. Обажда се дежурният лекар:
- Шефе, гори пети корпус. Пожарната е тук и гаси.
Главният лекар става бързо и паникьосан звъни в пожарната, за да разбере ситуацията. Обажда се дежурният офицер:
- Лоша работа докторе! Пожара го изгасихме, обаче в помещението е имало десет човека, шест от тях успяхме да спасим, обаче останалите четири не можахме.Главният лекар:
- А стига бе!? Пети корпус е моргата!
Двама женени мъже отиват за риба.Приготвят столовете,хвърлят въдиците във водата и чакат.По едно време единият пита другият.
- Какво ли правят жените ни вкъщи?
- Ами!Или плетат или ходят по мъже.
Няма и 10 минути и единият започва да прибира стола и въдицата.Другарят го гледа и му се чуди и го пита.
- Какво стана бе?
- Че тя моята не може да плете.