Срещат се двама приятели... Единят е измъчен, притеснен.
- Как е?
- Не е добре, мойте хлебарки обявиха война на съседските.
- Радвай се, ще се избият помежду си...
- Да бе! Вчера докараха в плен 1500!
Жена се буди посред нощ и вижда мъжа й в кухнята пред хладилника, отваря вратата и пита:
"До Костенец ще ме закарате ли?", затваря вратата и мърмори:
"Добре, сега ще си хвана друго" и така няколко пъти. Жената отишла да спи, на сутринта отива в кухнята, хладилникът го няма, а на масата бележка:
"Заминах за Костенец".