Пристига посетител в лудницата и гледа - всичките луди обикалят по коридорите с по едно кормило в ръка и викат "бръм, бръм" като коли.
Отива в кабинета на главния лекар и го пита:
- Абе какво става с тия вашите луди? Малко странно се държат май?
Глваният лекар вади едно кормило от чекмеджето и казва:
- Я да идем да видим.
В лудницата. Лекарите отиват при лудите и завеждащия отделение каза на начинаещите стажанти:
- Сега ще проверим кой е луд и кой не. Който издържи теста го пускаме.
Начертал той на стената една врата и казал на лудите:
- Който мине през нея е свободен!!
Всички луди се заблъскали един друг и се засилили към нарисуваната врата. Един по един тя се насвяткали в стената. Само един стоял от страни и се смеел. Главният лекар казал на стажантите:
- Виждате ли? Терапията в нашата лудница помага. Ето този явно се е излекувал. Отишъл той при лудия и го попитал:
- Защо се смееш?
А лудия отвърнал:
- Как няма да се смея бе докторе, виж ги тия идиоти искат да минат през вратата!! И как ще минат като ключа е в мен!!!