Веднъж слугата домъкнал в къщи пияния като дъска княз Голицин след празник в офицерския клуб. Сутринта, подавайки му чай, слугата казал:
- И как не Ви е срам, Ваше сиятелство! Даже в гащите си сте се изходили.
- Ааа, не съм аз, това беше поручик Ржевски…
По имейла:
"Иванчо, ела тази вечер вкъщи. Татко е тук, но лежи на втория етаж, ужасно го боли кракът. Разбра ли ме?"
"Марийке, не мога да дойда, защото и аз лежа вкъщи и ужасно ме боли това място, където баща ти си удари така лошо крака. Разбра ли ме?"