Минавайки край един магазин, полицай видял дълга опашка. Попитал последния:
- За какво чакате, гражданино?
- Не знам... всички чакат...
Полицаят влязъл в магазина и задал същия въпрос на първия от опашката.
- Па язе се наведох да си вържем опинците, а ка се обърнах, що да видим - опашка! - засмял се Вуте.
- Добре де, а сега що не си тръгнеш?
- Макя, да не съм луд! Язе съм първи!
- Чапай, убих кокошка!
- Че как, нали нямаме патрони?
- С бумеранг!
- Че откъде го взе?
- До печката, имаше два.
- Ще ти счупя одеалото, оставил си ме само с 1 чорап!