Отишли две чукчита на лов и утрепали един голяяям морж. Хванали го те за опашката и почнали да го дърпат към къщите си, но зъбите на моржа се забивали в леда и те едвам едвааам го мърдали. Вървяли така ден, после втори и на третия ден срещнали един бял човек, който им казал:
- Абе много сте тъпи бе!!! Дърпайте моржа за зъбите, така няма да му се забиват в леда и ще става много по-лесно...
Чукчитата послушали белия човек, хванали моржа за зъбите и започнали да го дърпат. Дърпали ден, дърпали два и на третият ден едното чукчи казало:
- Гледай колко са били умни тея белите хора не ги усетихме тея три дена, сега много по-лесно го дърпаме тоя морж.
- Абе умни, умни ама като го хванахме за зъбите се върнахме там където го убихме...
В час по Бълг. ез. влезнал испектор, но нямало къде да седне и видял едно свободно място до Иванчо и седнал. Докато учителката пишела на дъската изпуснала тебешира навелла се да го вземе и казала:
- И така деца какво имаме тук???
Иванчо вдигнал ръка.
- Кажи, Иванчо!
- Имаме страхотен задник!
- Вън Иванчо двойка!
Иванчо тамън отворил вратата и се обърнал към инспектора и казал:
-А ти като незнаеш недей да подсказваш!