Влиза некъв пич в аптеката.
- Едно кисело млеко.
- Кво млеко бе? Тука е аптека, само лекарства се продават.
Оня вади една бухалка и почва да троши инвентара. Разбил всичко. На другия ден пак същия пич влиза отново в аптеката.
- Едно кисело мелеко.
- А стига бе! Нали вчера Ви казах, че това е аптека. Тука има само лекарства.
Оня пак вади бухалката и прави погром.
На аптекаря му писнало да чисти и да подрежда и донесъл една каса кисело мляко за всеки случай.
На сутринта пича пак идва и аптекаря още от вратата му вика:
- Вече продаваме кисело мляко, колко искате?
- Да бе. Те днеска във всички аптеки пуснаха кисело млеко. Дай сега едно пресно.
На Петка много му се пиело ама нямал пари. Отишъл при Чапай, но що да види през прозореца - Чапай усилено чете "Капиталът" от Маркс. Върти се Петка из плаца ама много му се пие и пак отива при Чапай. Гледа го - той вече чете Енгелс.
"Ах да му се не види" - вика си Петка и пак не посмява да го безпокои.
След час вече не издържа и направо нахлува при Чапаев. Той чете том N-ти от Ленин.
- Чапай, стига си чел за днес. Давай да ходим да пием. - рекъл му Петка.
- Какво ти четене бе, пие ми се та две не виждам. Ама бях скрил десет рубли тука някъде и от два часа не мога да ги намеря - казал Чапай.