Турист се регистрира на рецепцията на хотел.
— Администратор! Какво е това, което пълзи по регистрационната ми карта?
— Бълха, Господине?
— Нямам нищо против, че в хотела има бълхи. В много хотели ги има, вече съм свикнал. Но когато бълхите излизат, за да видят, в коя стая ще се настаня – това вече е прекалено!
Кубинец, който избягал от родината си, бил на смъртно легло и казал на сина си, че има последно желание и то е да целуне знамето на Куба.
Синът му тръгнал да търси, но не намерил. Изведнъж се сетил, че годеницата му имала татуирано знамето точно под пъпа.
Отишли при бащата, годеницата се по разголила, старецът целунал знамето и казал:
- Ами освен да взема да се сбогувам и с Фидел Кастро.