Срещат се двама приятели. Единия казва:
- Представи си значи, вчера за майтапа пуснах във вестника обява, че днес в 12:00 на централния площад ще има сбирка на глупаците! Ха-ха-ха!
- Сигурно никой не е дошъл?!
- Целият площад беше пълен, всички дошли да видят кой ще дойде!
Влиза поручик Ржевски в офицерския клуб и казва:
- Господа! Имам за вас две новини! Едната е лоша, а другата е много лоша!
Всички:
- Давай лошата!
Ржевски:
- Вселената се разширява!
Офицерите:
- А много лошата?
Поручикът:
- А ние сме все още трезви...