Срещат се ловец и риболовец. Риболовецът се хвали:
— Хванах толкова голяма риба, че от опашката й направих метла и жената още мете къщата.
Ловецът
— Аз пък отидох на лов и застрелях един елен и не щеш ли се показа горския. За да не ме хване дигнах пушката и го застрелях. Изкопах един трап и таман да го зария хоп двама цигани. Не ми трябват свидетели – дигнах пушката и ги застрелях. Таман да ги зария хоп един рейс пионерчета.
— Е, и? – казал риболовецът.
— Намали малко от рибата, щото ще застрелям и пионерчетата – казал ловецът.
Учителката пише на дъската въпрос(мълчалив простест, само пишат):
"Какво е 350лв. заплата в днешно време?
Марийка:
- Прилича на социална помощ!
Иванчо:
- Чист таш_к!
Петьо:
- Стачката започва!