Минава един човек покрай оградата на военно поделение и слуша отвътре:
- Зеленото отгоре! Зеленото отгоре!
Почудил се какво става, намерил една дупка в оградата и надникнал оттатък. И какво да види: Военните садят дървета под надзора на цивилен от горското.
Отива бабичка да гласува, но си забравила очилата. До тъмната стаичка стои "наблюдаващ" от НДСВ и бабата му казва:
- Сине, помогни ми да си попълня бюлетината.
Той й помогнал.
- А за кого гласувах? - попитала старицата.
- Бабо - строго я скастрил наблюдаващият, - у нас изборите се тайни!